Feedback for Johdanto luonnon monimuotoisuuteen
Kiitos
Lue lisää
Eu:n kunnianhimoiset tavoitteet eivät paljon auta tässä asiassa. Niin kauan kun ruokaa tehdään aivan liikaa, kuten esim päiväkoteihin ja vanhustentaloihin ym. se hävikki tulee olemaan jäätävä. Koska esim. annoskoot!! Ei pieni lapsi tai heiveröinen vanhus jaksa mitenkään syödä saman kokoista annosta kun terve aikuinen henkilö. Enkä oikeen ymmärrä miks hävikkiä pitää mitata, kun ei mitään muutosta ikinä tapahdu?! Edelleen roskiin menevän jäteruoan määrä on jäätävä!! ja hivenen erimieltä myös Lpr:n koulujen jäteruoan hävikistä. Oppilaat eivät edes tule syömään, jos ei ole mieleistä ruokaa.
Location: Vastuullinen ruokapalveluala » Feedback for Miksi hävikkiä syntyy? » Miksi hävikkiä syntyy?
Kiitos
Lue lisää
Oulussa meillä toimii hyvin verkostossamme ympäristökeskus. Neuvot tiedot. Ympäristökasvatuspäivät toteutus ja ohjaus. Kekeltä saamme tarvittaessa ohjausta Hieta ja työpajat.
Lue lisää
Ekologinen kestävyys - ei asetu laatikkoonsa. Olen raahannut sen monta kertaa, mutta pomppaa aina pois. Ekologinen kestävyys tarkoittaa itä,
Lue lisää